Reżyserzy

Zuzanna Plisz

Informacje

Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, stypendium zagranicznego Cinema, Video, and Multimedia Communication na Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias w Lizbonie oraz ukończonych z wyróżnieniem warsztatów fabularnych w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

W branży filmowej pracuje od 10 lat, a pierwsze doświadczenia zdobywała jako kierownik produkcji. Od kilku lat realizuje własne pomysły, a jej autorskie teledyski dla Mroza („Duch) i Drekotów („Troskliwy”) są jednymi z najbardziej nagradzanych polskich wideoklipów na świecie. Poza polskimi ważnymi wyróżnieniami takimi jak nominacja do Fryderyków, czy coroczna obecność w konkursie teledysków na Camerimage, klipy te były obecne na najważniejszych międzynarodowych festiwalach teledysków (Berlin Music Video Awards, Los Angeles Music Video Festival) oraz  zdobyły nagrody na takich prestiżowych festiwalach jak Raindance Film Festival w Londynie, Evolution Mallorca International Film Festival, Austin Music Video Festival, Bogota Music Video Festival, Soundie Music Video Awards w Barcelonie i na wielu innych.

Pasjonują ją hybrydy gatunków takich jak science fiction, fantasy, horror i dramat. Interesuje się fotografią i sztuką operatorską. Uwielbia realizację filmowe z efektami specjalnymi i technologiczne wyzwania.

 

Dekoria Sommer 2018: https://www.youtube.com/watch?v=l1MlRvyGxd8

 

Filmografia

2016

RZECZY OSOBISTE, Etiuda szkolna, Reżyseria, scenariusz